Opozorilo: Neuradno prečiščeno besedilo predpisa predstavlja zgolj informativni delovni pripomoček. Osnovni predpis je povzet po PISRS (Pravno-informacijski sistem Republike Slovenije). Nadaljnje posodobitve so pripravljene v uredništvu založbe Verlag Dashöfer.
PRAVILNIK
o šolski dokumentaciji v srednješolskem izobraževanju
Zadnja sprememba | Številka | Veljavno od |
Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o šolski dokumentaciji v srednješolskem izobraževanju | 3126/2019 | 30. 11. 2019 |
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
(vsebina pravilnika)
Ta pravilnik določa vrsto šolske dokumentacije, namen in način zbiranja podatkov ter vodenje in shranjevanje šolske dokumentacije, postopke ravnanja s podatki iz te dokumentacije in postopke izdajanja javnih listin o izobraževanju po javnoveljavnih izobraževalnih programih v nižjem in srednjem poklicnem, srednjem strokovnem in splošnem srednjem izobraževanju (v nadaljnjem besedilu: v srednješolskem izobraževanju).
2. člen
(izvajalci izobraževanja)
Po določbah tega pravilnika morajo ravnati vsi pravni subjekti, vpisani v razvid pri ministrstvu, pristojnem za izobraževanje, ki izvajajo srednješolsko izobraževanje po javnoveljavnih izobraževalnih programih v celoti ali po delih ne glede na njihovo statusno oziroma organizacijsko obliko (v nadaljnjem besedilu: šole).
3. člen
(odgovornost za dokumentacijo)
(1)
Za spoštovanje določb tega pravilnika je odgovorna šola in odgovorna oseba šole.
(2)
Strokovni delavci šole in drugi zaposleni so odgovorni za uresničevanje določb tega pravilnika v okviru pooblastil oziroma nalog, ki jih imajo po notranji organizaciji šole oziroma sistemizaciji, ter po posebnih pooblastilih.
4. člen
(vrste šolske dokumentacije)
(1)
Šolska dokumentacija po tem pravilniku obsega:
-
evidence, ki so določene z zakonom,
-
javne listine, ki jih šola izdaja dijakom v zvezi z izobraževanjem,
-
dokumentacijo, ki se vodi za potrebe izvajanja programa v vajeniški obliki (individualni načrt izvajanja vajeništva, pogodba o vajeništvu),
-
druge dokumente, ki vsebujejo podatke, ki se vpisujejo v uradne evidence ali s katerimi strokovni delavci oziroma organi šole načrtujejo, organizirajo in izvajajo izobraževalno dejavnost.
(2)
Vsi dokumenti, ki jih šola vodi, morajo vsebovati ime in sedež šole, ime in priimek podpisnika in njegov podpis, dokumenti, ki jih šola izdaja, pa tudi evidenčno številko in datum.
II. EVIDENCE
A) Vrste evidenc
5. člen
(evidence v gimnazijah)
(1)
Evidence v gimnazijah so:
1.
evidenca prijavljenih kandidatov za vpis, ki vsebuje ime in priimek, spol, datum rojstva, enotno matično številko občana, e-naslov, telefonsko številko, davčno številko, kraj in državo rojstva, državljanstvo, prebivališče (stalno in začasno) in predhodno pridobljeno izobrazbo vsakega kandidata, ki se prijavi za vpis v šolo; podatke o starših (osebno ime, prebivališče, telefonska številka), ime in sedež šole, kjer je prijavljeni končal zadnji razred oziroma letnik, ime izobraževalnega programa, zadnji uspešno končani razred oziroma letnik, podatke o obveznih tujih jezikih iz osnovne šole, podatke o ocenah in drugih podatkih v skladu z merili za vpis v šole z…